П`ятниця, 29.03.2024, 11:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Іванковецький заклад загальної
середньої освіти І-ІІ ступенів

...
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Пам'ятні дати
Пам’ятні дати
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2020 » Квітень » 26 » Пам'ятаємо:34-а річниця Чорнобильської трагедії
18:03
Пам'ятаємо:34-а річниця Чорнобильської трагедії

ПАМ'ЯТАЄМО
26 квітня - 34 річниця трагедії на Чорнобильській АС.
На тлі останніх подій ця дата якось забулася.
Тому всім, хто там був, здоров"я, миру, майбутнього, та довгих-довгих  років...
Вічна пам'ять тим, хто загинув, рятуючи світ від жахливої катастрофи.

Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

Чорнобильська катастрофа стала для України та світу великою трагедією, наслідки якої не можливо ліквідувати досі. 34 роки тому тисячі людських життів було покладено у боротьбі із атомом, десятки тисяч людей назавжди втратили свій дім, який опинився у зоні відчуження. Але разом з тим ця трагедія показала справжнє обличчя тогочасної влади, яке виявилося жорстоким та страшним, а також справжнє обличчя українських хлопців та дівчат, які боролися із невидимим ворогом та які до сьогодні залишаються символом героїзму та мужності.

І навіть через багато років після трагедії ми дякуємо усім, хто у нерівній боротьбі став до бою з атомом – пожежникам, експлуатаційному персоналу ЧАЕС, військовослужбовцям, будівельникам, ученим, медикам, працівникам правоохоронних органів, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Низький уклін перед неоціненною людською мужністю та героїзмом ліквідаторів, які не думаючи про нагороди та відзнаки, не ховаючись за спини товаришів, рятували увесь світ від ядерної небезпеки.

Хоч час лікує рани та забути про цю трагедію важко, тому хочемо побажати усім, хто доклав свою частку до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, міцного здоров’я та душевного спокою, мирного неба та добра, довгих щасливих років життя та сімейного затишку, шани і вдячності від людей! 

В умовах сьогодення вшануймо пам’ять ліквідаторів молитвою у своїх домівках.

26 квітня 1986 року, о 1 год. 23 хв., на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Від самого початку Москва та керівництво УРСР всіляко, не зважаючи на смертельно високий рівень радіації в повітрі, приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція. Лише 28 квітня в СРСР з’явилося перше офіційне повідомлення.

У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.

Україна звернулася до міжнародної спільноти щодо проведення конкурсу проектів із перетворення об’єкта «Укриття». У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» – Нового безпечного конфайнмента. Цей проект повністю профінансовано Європейським банком реконструкції та розвитку: кошти на будівництво, а це близько 1,5 млрд. Євро, надали 40 країн-донорів. Зрештою, 10 серпня 2007 року був підписаний Контракт щодо будівництва НБК, а 29 жовтня 2007 року почалися роботи. До робіт були залучені найкращі українські та зарубіжні фахівці.

29 листопада 2016 року Арку НБК було насунуто на об’єкт «Укриття». Нині Новий безпечний конфайнмент над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС введений в експлуатацію. Надалі будуть роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкту «Укриття». За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.

 

Переглядів: 671 | Додав: LI-V | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Нові знання: Вхід
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Погода
Block title
Block content

Copyright MyCorp © 2024
uCoz